הייעוץ במכון הוא דיסקרטי, נגיש לכל אחד ומיידי. כאן תזכו לאוזן קשבת, ליחס אישי, ולעצות המכוונות רק לטובתכם, ללא שום התחשבות בשיקולים מערכתיים או פוליטיים!
 
"קו חם למורה" - סיוע בקבלת החלטות מקצועיות בטלפון לעובדי הוראה- במהלך הקריירה, קורה כמעט לכל מורה, ועל אחת כמה ומה למפקח/ת, למנהל/ת או לבעל תפקיד מרכזי אחר, שנתקלים בבעיה או סוגיה, לא מתאים לשתף בה את העמיתים לעבודה, ואדם חיצוני לא מכיר את המערכת ולכן לא בהכרח ידע איך לכוון אתכם נכון!  הייעוץ הטלפוני יכול להיות פתרון יעיל, מיידי ודיסקרטי, ולפתוח בפניכם דרך שלא תסכן אתכם.
כאשר מדובר בפתרון סוגיה שלגביה הרגשות מתערבבים עם ההיגיון, ו/או כאשר יש צורך בידיעת הזכויות  הפרופסיונאליות - יעוץ מקצועי יעזור לכם להחליט מה טוב לכם.
 אם הנכם בעיצומו של תהליך משא ומתן הקשור בהחלטות גורליות- צלצלו כדי לקבל דעה נוספת בטרם תבחרו בפתרון שמוצע כמיטבי עבורכם.
אל תהיו לבד ברגעים הקשים. טובי המומחים נעזרים בדעה נוספת (second opinion).

 
איך לעזוב את מערכת החינוך ולמקסם את הזכויות הכספיות - בין  אם  העזיבה  נובעת מבחירה ובין  אם היא  נובעת מאילוץ, מומלץ  לבדוק האם  כדאי  לשמור  על  יחסי עובד מעביד באמצעות חל"ת, או להוציא פיצויים מוגדלים, או לצאת לשבתון או לצאת לפנסיה מוקדמת. יכולת המיקוח שלכם  עם המעסיק משתנה  מעת  לעת, וצריך  לזכור,  שניהול משא ומתן כשאתם בתוך המערכת אינו דומה לזה שתנהלו לאחר תקופת חל"ת!
 
בקשת חל"ת ו/או שבתון - זכויות, חובות, והיבטים כספיים נלווים- לא תמיד מוכן המעסיק לתת לעובד חל"ת או חל"ת חלקי. חשוב שהעובד יבין את זכויותיו הנובעות מהחל"ת כמו גם את חובותיו הנובעות ממנו. במקרים של צמצומים או סגירת בתי ספר ישנו סיכוי, שהמעסיק יחשוש להסכים לבקשתכם לקבל חל"ת שמע יתפרש הדבר כהתחייבות להמשיך להעסיקכם בסיומה של השנה בהיקף משרתכם המלא.    
מנהלות היוצאות לתפקידים בעיריות, או עובדות הוראה הנוסעות לשליחות עם בעליהן למשך מספר שנים, חייבות לקחת בחשבון שבעת השהייה הממושכת בחל"ת, נכנסים אלו המחליפים את מקומן לקביעות לאחר שנתיים. אם לא יהיו למעביד משרות פנויות הוא יהיה רשאי לפטרן. ישנן דרכים מומלצות להתמודד עם סוגיה זו, וחשוב לדעתן מראש.
כמו כן, אם הינך מנהל/ת חשוב לזכור, שלמרות הזכויות העומדות לרשותך לחזור לנהל את בית הספר שעזבת, קברניטי החינוך בעירייה מושפעים מלחצי ההורים, בעיקר בשנת בחירות, ועשויים להציב בפנייך מכשולים אם מחליפתך נשאה חן במיוחד בעיני כל.

זכויות לאחר שבתון- במקרים של צמצומי תקנים ושעות, היציאה לשבתון אינה מקנה זכויות יתר לקבלת היקף משרתכם הקודם בעת החזרה לעבודה, ועל כן, מומלץ לתכנן את מועד היציאה לשבתון גם בהתחשב בנתונים מערכתיים.
 שמירת תפקיד לאחר שבתון- חשוב לזכור, שעל תפקידים אין קביעות, ולא בטוח שמי
שימלא את תפקידכם בשבתון יפנה לכם אותו עם חזרתכם. מומלץ אם כן, לסכם את הדברים מראש עם הממונים. 

 אבטלה לאחר חל"ת-  אי  אפשר לקבל דמי אבטלה לאחר שנת  חל"ת וללא  עבודה. וכן, זכויות עובד הוראה לאחר שנת חל"ת אינן שוות  לזכויות לאחר שבתון!  

שבתון למורה בהיריון- האם כדאי לדחות את היציאה לשבתון? איך משתלבים מענקי השבתון עם מענק הלידה? שנת השבתון איננה נחשבת לשנת עבודה, האם זה פוגע בגובה מענק הלידה?


 דאגה למקסימום שכר בשבתון- קרן  ההשתלמות מעדכנת  את  מענקי השבתון בהתאם לתפקידים ולגובה השכר ששולם  לכם  בשנה  שלפני  יציאתכם  לשבתון,  ולכן, מומלץ לפני השבתון לקחת תפקידים כמו חינוך כיתה שיש עליהם תוספת שכר, וכן, לשקול כדאיות יציאה לשבתון אם בדעתכם לעזוב תפקיד סגנות או ניהול
 כמו כן, מומלץ  לבדוק  את  אחוז המשרה המשולם בשבתון  עם  אחוזי  המשרה  בשנים שקדמו  לשבתון. קרן  ההשתלמות מוכנה  להוסיף  לתחשיב  המענקים  שהיא  משלמת סכומים שהתגלו בחסר כל עוד שנת השבתון עוד לא הסתיימה.
 
הוצאת כספי הקרן לצורך אישי- קרן השתלמות דורשת מעובדי ההוראה לצאת לפחות פעם אחת לשנת שבתון. בעולם החדש, בו ממילא מחויבים המורים להשתלם במהלך שנות עבודתם, רבים מהמורים מעוניינים להוציא את הכספים כבר לאחר 6 שנות החיסכון הראשון. לקבלת כספי קרן ההשתלמות- פנו למכון, ובמידה ונמצא קריטריון משכנע, אנו ננסח עבורכם מכתב פניה לוועדת חריגים בעלות סמלית.

מעבר בין מעסיקים ובתי ספר- דאגה לביטחון התעסוקתי ועוד- למרות שמורים יקבלו את אותו שכר ודרגה בכל בית ספר אליו יעברו- מעטים המעיזים לעשות זאת. מצד אחד הוותק בבית הספר ובבעלות מספק ביטחון תעסוקתי לטובת המורים. מצד שני, מורים נמנעים לעבור לבית ספר חדש מפחד פן יפוטרו. למי  שלא  נהנה להיות במקום עבודתו, מומלץ לבוא להתייעץ על מנת לתכנן מעבר הדרגתי ובטוח למקום עבודה אחר, ולהגשים את משאת הנפש מבלי לשלם מחיר כבד.
 
שמירת הקביעות- יש הבדל בין קביעות אצל המעסיק לבין קביעות במקום העבודה. על כן, במעבר ממקום למקום צריך לדעת את הזכויות, ואת ההבדלים הקיימים מצד המעסיקים בנושא המשך העסקה במקומות אחרים. במיוחד חשוב לדעת את הזכויות כאשר עוברים דירה למקום מרוחק. רצוי למצוא פתרון להחזיק את הקביעות במקום העזיבה עד אשר מקבלים קביעות במקום החדש כדי לא לצאת קרחים מכאן ומכאן.
    
המשך הפקדות  לקרן ההשתלמות- לא  חלה  על  המעסיקים  כל  חובה  להודיע  לעובד באשר לזכויותיו  לקרן השתלמות,  לכן, חשוב  לדאוג  לקיום הפרשות לקרן ההשתלמות במעבר למעסיקכם החדש. לא  ניתן לבצע  הפרשות  עבור חודשים של השנה הקלנדרית
הקודמת לזו בה הנכם עובדים כיום. מורה שלא טיפל בכך בזמן, מפסיד תוספת של 8.4% ממשכורתו מדי חודש בחודשו!

 המשך הפקדות לקרן הפנסיה הותיקה- חשוב להתייעץ במכון איך לשמור על הזכויות בפנסיות הוותיקות, שתנאיהן טובים יותר! טעות בטיפול  עלולה  לגרום  לנזקים בלתי הפיכים. כדאי לבדוק את האפשרות לקנות זכויות פנסיוניות מכיסכם, גם כאשר הנכם ממשיכים לצבור זכויות בפנסיה נוספת. חשוב להבין את ההבדלים בין קופות הפנסיה הוותיקות והחדשות, ואיך ניתן לשלב באופן אופטימאלי ביניהן בהתאם לסוג הקופות 
שצברתם עד היום.
 
סיוע במציאת עבודה כלבבך- הפניה למפקח המקצועי לא תמיד עוזרת למצוא עבודה. צריך להכיר את מבנה מערכת החינוך ואת הצורות השונות של העסקת עובדי הוראה כדי לדעת מה עוד ניתן לעשות כשלא מצליחים למצוא עבודה בעזרת הפיקוח. מציאת עבודה הופכת לקשה יותר בעיקר אם מעסיקך האחרון לא היה שבע רצון ממך. במכון נכין אותך לראיונות עבודה, נשדרג את קורות חייך, נעזור לך בהצגתך העצמית, בהבלטת כישוריך וניסיונך המקצועי, ונכוון אותך איך לחפש עבודה.

צמצומי משרה או פיטורים- ניצול הזדמנויות או התנגדות- לא פעם מופעלים על המורים לחצים לחתום עם נציגי הארגון היציג ומעסיקם על הסכם פיטורים, וזאת למרות רצונם להמשיך ולעבוד. בטרם תיכנעו ללחצים מסוג זה- מומלץ להתייעץ במכון למימוש זכויות מורים. ארגוני המורים מזהירים את הפורשים פרישה מוקדמת מתחת לגיל 60 שלא לעבוד יותר משליש משרה שנתיים לאחר פרישתם. לאדם שרוצה להמשיך להיות משמעותי במקום עבודתו, או למלא תפקידים כגון יועץ או מחנך, עבודה בחלקיות משרה אינה עונה על צרכיו- שווה להתנגד!
עם זאת, אם וכאשר פוטרת, וממילא נמאס לך לעבוד במקום עבודתך הקיים, עזיבת מקום העבודה מעמידה אותך בפני דילמה: האם להוציא פיצויי פיטורים ולזכות בתוספת כספית? או לקחת חל"ת עד אשר יכנס לקביעות במקום עבודה אחר, ואז יש סיכוי שיפסיד את יכולת המיקוח. אמנם, מורה מפוטר שהוציא פיצויים מוגדלים ולא מצא עבודה- יכול לבקש בקשה חריגה לצאת לשבתון ללא מעסיק, או לקחת דמי אבטלה. במקרים שלעובד יש פנסיה ותיקה והוא בגיל של מעל 50 שנה- יתכן שיהיה שווה לצאת לפנסיה מוקדמת, גם אם מדובר בהפסד של פדיון ימי מחלה. קשה לקבל אישור ליציאה לפנסיה מוקדמת בגיל 50, ואם פוטרת- זו הזדמנות לממש זכויות שאולי בעתיד לא יחזרו על עצמן.

שמירה על הזכויות הפנסיוניות במעבר בין מעסיקים או בחזרה משבתון- במעבר בין מעסיקים, חשוב להתייעץ במכון איך לשמור על הפנסיות הוותיקות, שתנאיהן טובים יותר! טעות בטיפול עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים.

אם הנך בהריון ופוטרת- חשוב שעובדת בהיריון תכיר את חובותיה כמו גם את זכויותיה אצל מעסיקה. חובת העובדת להודיע ממועד מסוים למעסיקה על הריונה, כמו גם להודיע על מועד חזרתה. במקרים של בקשת חל"ת להארכת חופשת הלידה חשוב שהיולדת תדע את ההשלכות על זכויותיה, צבירת שנת ותק, חסכונותיה הפנסיוניות, רצף זכויות בביטוח לאומי וכד'.
לעיתים מציעים ליולדת כספים כדי שתסכים לא לחזור לעבודה בסיום חופשת הלידה. אם גם את וגם מעסיקך מעוניינים להפסיק את העסקתך, זו בהחלט שעת כושר להתדיין על גובה הפיצוי הכספי, וניתן להסתייע ביועץ המכון כדי לדעת מה מקובל. במידה וברצונך להתנגד לפיטורים, יש אפשרות לפנות לבית דין לעבודה, או לאגוד המקצועי להפעלת סכסוך עבודה או כינוס וועדה פריטטית בנושא. 

 
יעוץ לשינוי בתפקיד או להסבה  מקצועית כשכיר  או  כעצמאי-  שינוי בתפקיד באופק  חדש, עשוי  להיות כרוך  בעוותי  שכר. למשל: מורה  יכול להתקדם לסגנות או לניהול, לעבוד  יותר  שעות  ולהרוויח פחות! מנהלת עשויה להרוויח פחות אם תקודם לתפקיד מפקחת  וכד'.  לכן,  מומלץ להשוות  את תשלומי השכר בתפקידכם הנוכחי  עם השכר שתקבלו בתפקידכם החדש – בטרם תקבלו החלטה! 
 
הסבה מקצועית- הקביעות אצל מעסיקכם ובמקום עבודתכם היא רק על מקצוע ההוראה הנוכחי. על כן אם תכשירו את עצמכם לייעוץ  או למקצוע הוראה  אחר- לא חלה חובה על מעסיקכם הקבוע להעסיקכם  במקצועכם החדש. למרות האמור, ברשתות  הטכנולוגיות, כמו רשת אורט, נוטות הבעלויות לתת קביעות על פי הוותק ברשת לפני הוותק במקצוע ובכך להגן על מורים וותיקים המלמדים מקצועות הוראה ייחודיים מפני פיטורים.

הסבה מהוראה לתפקיד אחר בחינוך- מעבר בין תפקידים עלול להיות כרוך באבדן זכויות פנסיוניות וסוציאליות, כמו גם בהפחתה בשכר. מורה שהפכה לקבס"ית, מנהלת שהפכה למנהלת מחלקת חינוך- תיאלצנה להסתפק לא רק בשכר נמוך  יותר אלא גם לעבוד שעות רבות יותר. חשוב לזכור, שלפנסיה  מוקדמת יוצאים  רק מעבודה בהוראה או משנת שבתון ועל כן- מומלץ לעיתים, לוותר  על כספי פיצויים בעזיבת מקום עבודתכם הנוכחי  תמורת שמירת האופציה לחזור למקום עבודתכם הנוכחי לשנה אחת  בלבד  על מנת לצאת    
ממנו לפנסיה מוקדמת. טיפ נוסף הוא  לשמור  שיהיה לכם חסכון לפחות  של חצי שבתון.

התייעצות לפני קבלת החלטה – תניע אתכם לבחירה הנכונה! צלצלו עכשיו: 050-9005452
 

 
יעוץ למימוש זכויות עובדי הוראה