א. יעוץ למנהלים תכנית מספר 23726 בגפן

במסגרת האפשרויות שמעניק משרד החינוך למנהלים לרכוש תכניות לקידום בתי הספר דרך גפן על ידי ספקים חיצוניים, נפתחה האפשרות למנהלים להיעזר בשירותיו של יועץ ארגוני חינוכי חיצוני, איתו אפשר להרגיש חופשיים לספר על כל הקשיים בחופשיות, ומבלי לחשוש מפיקוח וביקורת הממונים. סביבה בטוחה זו, מאפשרת עבודת עומק, עם נתונים גלויים, ותחושת ביטחון והעזה לנסות דרכים טובות ויעילות יותר לשיפור המצב.


 אני מזמינה אתכם המנהלים ליצור איתי קשר, לתאר את המטרה שלשמה פניתם אלי, ועל פיה לבנות את היקף התכנית לשם הרשמה בגפן. 

  צלצלו עכשיו לד"ר ניצן ברוקס: 050-9005452  ב.יעוץ  לתלמידים ולהורי תלמידים עם קשיי השתלבות בבית הספר
 
כיועצת חינוכית ומאמנת מוסמכת, השירות במכון ניתן לעיתים להורים, לעיתים לתלמידים, ולעיתים באופן משולב (לא תמיד שיחות משותפות: הורים ובניהם). הקשיים לעיתים הם רגשיים, חברתיים, תקשורתיים, לעיתים בעיות ביקור סדיר, לעיתים קשיי מוטיבציה וקשיי לימוד, לעיתים חוסר חריצות, חשק, עניין. 

המטרה של הייעוץ והלווי היא בראש ובראשונה לדאוג לתחושת יכולת ולשביעות רצון מהעצמי ומהחיים, יכולת לזהות את הכישורים, החוזקות והמאוויים, כלים להתמודד עם הסובבים, להיות אסרטיבי ולעמוד על עקרונותיך, ולחוות תחושות של הצלחה והתקדמות גם כשהדרך מעייפת ומאתגרת במיוחד.

בעבודתי הנוכחית כיועצת בית ספרית, אני אחראית על השתלבותם בבית הספר של תלמידי השילוב, תלמידי הח"מ, העולים, התלמידים עם קשיים הקשב, בעיות ההתנהגות ולקויי הלמידה. עוסקת בהדרכת השתלמויות  מורים  בנושא  העצמת  מורים, המורה כמאמן, ומובילה את המורים כחברת הנהלה. בנוסף לכך, ביצעתי באוניברסיטה שני מחקרים המתמקדים בנושאים של הפחתת אלימות, הפחתת תחושת בדידות והעלאת הדימוי עצמי והיכולת האישית בקרב תלמידים.

מוזמנים להתייעץ איתי על קשייכם בטלפון: 0509005452, דר' ניצן ברוקס. להתראות. 

 
ג. יעוץ למורים
 
במסגרת היותי חברת וועד מורים, חברת דירקטוריון הכפר בו אני עובדת, ועבודתי כמנהלת סניף השרון של ארגון המורים, אני פוגשת רבים במערכת החינוך החווים מצוקות, התעמרויות, השפלות, דרישות מוגזמות מלוות בביקורת מקטינה ולא מפרגנת. רוב עובדי ההוראה אינם פונים לייעוץ ולאימון אישי, ולצערי, יותר מדי עובדי הוראה חווים כאבי ראש, סחרחורות, כאבי גב, עייפות כרונית, מצבי רוח, מחשבות טורדניות, קשיי שינה, אכילה רגשית ואף מחלות פסיכוסומטיות. 

בתקופה זו, בה חסרים מורים, נדרשים המורים לעבוד במילויי מקום, ללמד מקצועות שהם לא מתחום מומחיותם, לעבוד בהיקפי משרה גבוהים, למלא יותר ויותר תפקידים, ולעבוד עוד שעות מעבר להגדרת משרתם. כל זאת תחת אווירה לחוצה, בה עליהם לטפל בקשיים של התלמידים, קושי להחזיק סמכות בכיתה ומצד ההורים, התמודדות לא פשוטה עם קשיים כלכליים המאפיינים מורים, ומה לא!

חשוב להחזיר את החוסן הנפשי, השלווה, היכולת לאזן בין טיפוח והגשמת האני, טיפוח הזוגיות, חובותינו כהורים, תחזוקת הבית, הבריאות, וחיי החברה והבילוי. אם אתם לא מצליחים להגיע למצב שברוב הימים אתם זוכרים גם ליהנות עם עצמכם בשקט, לטפח חיי חברה, לבלות זמן איכות בזוגיות ועם המשפחה...אלא רק עובדים וממלאים משימות - צלצלו אלי.

הגיע הזמן לעבוד בשביל עצמכם: 0509005452, דר' ניצן ברוקס.
להתראות. 
                                                          
    
יעוץ פסיכו- פדגוגי לתלמידים ולצוות בית ספרי