א. הכנה למכרזי ניהול לבתי ספר/ למכרזי ניהול מחלקות חינוך/ למכרזי פיקוח  
   ב. כתיבת קורות חיים והכנה לראיונות עבודה

    
ג. הכנה למבחני כניסה לקורס מנהלים של אבני ראשה: 
   *לשלב השאלון הביוגראפי
    *לשלב הראיונות האישיים
    *לשלב הסימולציות הקבוצתיות

 
ב הכנה למכרזי ניהול או למכרזי פיקוח: ההצלחה במכרזים לניהול בתי ספר, לניהול מחלקות חינוך או לפיקוח, היא תוצר של קשירת קשרים עם קברניטי החינוך, ניסיון מוצלח ומוכח בתפקידי ניהול, והופעה משכנעת ומקצועית במכרז הכוללת גם אינטראקציה נכונה עם חברי וועדת הבחינה.
על מנת לבנות אסטרטגיה נכונה לשיווק עצמי עליך לבחור עם מי להיפגש קודם ועם מי אחר כך? איך להציג את התאמתך לתפקיד בצורה משכנעת ומקורית? עליך להפגין התלהבות ומוטיבציה לתפקיד, מומחיות מקצועית הנתמכת ביכולות, במיומנויות ובכישורים הניהוליים הנדרשים, ואיזה שהוא חזון, איזו שהיא בשורה מובטחת שתביא/י לשטח אם וכאשר ותמונה/י. עליך להציג חזון חינוכי ניהולי תואם תפקיד, מקום וציפיות האנשים שמראיינים אותך. עליך להציג יוזמות חינוכיות פדגוגיות הקשורות בשיתופי פעולה עם בעלי תפקידים נוספים. עליך להתמצא בנושאים העכשוויים האחרונים: "למידה משמעותית", "תקשוב", "ייחודיות" וכד'. עליך להפגין ידע, להתלבש ולהתנהג נכון, להשתמש בטרמינולוגיה של חברי וועדת הבחינה ולדעת לגרום להם להתאהב בך!
כמי שישבה בוועדות הבחירה של מאות מכרזים לניהול בתי ספר ומערכות חינוך- אוכל להכין איתכם תשובות לשאלות שהינכם עשויים להישאל במכרז בהתאם לניסיונכם ולנתוניכם האישיים.

חשוב מאוד להכיר את כללי הפוליטיקה הארגונית שבסביבת עבודתכם, ולדעת:
  • האם לשתף את הממונה הישיר שלך?   והאם בכול?
  • איך לזכות בתמיכתם של האנשים המשפיעים ולרתום אותם לעזרתך!
  • מי האיש/ה המשפיע/ה ביותר מהיושבים במכרז?
  • מהם צרכי האוכלוסייה אותה משרת הארגון אליו ניגשתי במכרז?
  • מהם דרישות הממונים באותו מקום?
  • מהם הדגשים החינוכיים של המקום? מה מיוחד ביעוד ובחזון שלו?
  • מי בעדך ומי נגדך...איך ניתן לקרוא את האמת בין השורות? ממי ואיך לבקש המלצה?
 רצוי לבוא למכון למימוש זכויות מורים לפני פרסום מכרזי הניהול והפיקוח כבר בחודשים ינואר פברואר, כדי להתחיל לקיים פגישות עם קברניטי החינוך במקומות שם הנכם רוצים לעבוד, ולבוא מוכנים לשלב ההיכרות הראשונית ההדדית. רושם ראשוני יש רק פעם אחת- ויש לו השלכות מרחיקות לכת על כל השלבים הבאים.
כשקובעים פגישות חשוב לדעת למי צריך לפנות קודם ולמי אחר כך? חשוב להכיר את המדרג ההיררכי! וגם חשוב להכיר את הסגנון האישי של כל אחד.
חשוב לדעת באלו הצהרות להשתמש ובאלו לא: תסכים לנהל בי"ס יסודי במקום תיכון? תסכים לנהל חטיבת ביניים במבנה שש שנתי או לנהל רק חטיבה עצמאית...כל תשובה שתגיד- תשפיע על ההחלטות בהמשך!
כאן במכון נכין אתכם לעבור את המכרז בהצלחה!

 
ג. הדרכה למציאת עבודה- רק מי שעבר על בשרו חיפוש ארוך ומייגע למציאת עבודה, התראיין אצל מספר מנהלים, חיכה שוב ושוב לתשובה, עבד בתנאים גרועים מהסכמי השכר הקיבוציים ורץ אחר מעסיקים כדי לקבל את השכר המגיע לו- יכול להבין ללבכם ולעזור לכם למצוא עבודה בחינוך! רק מי שמכיר את המערכת החינוכית על בורייה, את הצדדים הפורמאליים והבלתי פורמאליים- יכול להנחות אתכם איך הדברים נעשים בשטח מעבר לנהלים הכתובים.
אם הנכם
מורים חדשים, או מורים שיצאו לפנסיה מוקדמת אחרי שנים רבות של עבודה במקום אחד- תהליך חיפוש העבודה אינו פשוט, ודורש סיוע ממי שמכיר את המערכת והחוקים. יש את הדרך המקובלת- למצוא עבודה ממפקחי משרד החינוך. וישנן עוד דרכיפ פחות פורמאליות ולעיתים יותר יעילות!
אם מצאתם היכן יש משרה פנוייה: חשוב לדעת איך לשכנע את המעסיק לבחור דווקא בכם! עליכם להבין מה המעסיק מחפש, להבין את אופי המשרה, המקום, התרבות והאישיות של המראיין-  ולענות בראיון על כך מבלי שתישאלו ישירות על כך!
 
חשוב לזכור: בחירת מועמד לתפקיד אינה רק רציונאלית. היא גם אינטואיטיבית ורגשית. חשוב לדעת להציג את מומחיותך בצורה משכנעת, אך חשוב לא פחות לגרום לאחרים להתאהב בך, ולהעדיף אותך על פני המתחרים.
 


א. הכנה למבחני כניסה לקורס מנהלים של אבני ראשה: 
למועמדים למבחני המיון לקורס מנהלים של אבני ראשה:
15% מציונכם תקבלו על המלצות המנהל/ת והמפקח/ת
*הכנה לשלב השאלון הביוגרפי (25% מהציון) - השאלון הביוגראפי בנוי מ-12 עד 14 שאלות מורכבות עם תתי סעיפים, וביום הבחינה תקבלו 4 שעות עבור מילויו. השאלון מאוד מתוחכם, מופיעות בו שאלות על מצבים לא נוחים שחוויתם בניסיונכם הניהולי- בעת שעליכם לשווק את עצמכם מחד, ולענות על השאלות הלא נוחות- מאידך.  השאלון בא לבדוק את ניסיונכם הניהולי, המוטיבציה שלכם, יכולתכם לעבוד בצוות, להשפיע על הצוותים, להוביל תהליכים, ליזום פרוייקטים חינוכיים, לעמוד בתנאי לחץ, להגיב נכון על ביקורת שלילית ואי שיתוף פעולה, לקבל החלטות ניהוליות מיטביות הלוקחות בחשבון את צרכי המערכת כולה, לנווט בין כוחות פוליטיים ועוד. 
במכון תקבלו שאלון במבנה זהה, תמלאו במשך שעתיים כפי הבנתכם, ואחר כך תשבו לייעוץ אישי במשך שעתיים במהלכו ייבחנו תשובותיכם על כל שאלה ושאלה ותקבלו דרכים ורעיונות לשיפור התשובות שלא רשמתם נכון.
רק במכון למימוש זכויות מורים תקבלו הדרכה מאשת חינוך מנוסה, המכירה את הדרישות ממנהלי בתי הספר, מאמנת מוסמכת שתדע לכוון אתכם להדגיש את היכולות החזקות שלכם, ואת הרעיונות והתובנות המעניינים והעדכניים שלכם בחינוך!!!
*
הכנה לשלב הריאיונות האישיים ולשלב הסימולציות הקבוצתיות (60% מהציון): 

ביום ההערכה, תצטרכו לעמוד בלחץ של זמן: להשתתף ב-3 ראיונות אישיים של רבע שעה כל אחד, וב-2 סימולציות של משימות קבוצתיות של חצי שעה כל אחת.
הכנה 
לשלב הראיונות האישיים: ביום ההערכה תישאלו בשלושת הראיונות האישיים אודות שלושה תחומים:
- מידת המוטיבציה שלכם
- ניסיונכם הניהולי ופרוייקטים שעשיתם
- תיבדק יכולתכם לפתור מצבים מורכבים בניהול
ההכנה במכון כוללת בניית מיתוג אישי מיטבי המותאם ליתרונכם היחסי ולהדגשת עוצמתכם הניהולית, בניית חזון ניהולי דרכו תכוונו את תשובותיכם לגבי פתרון סוגיות במנהל החינוך ודרכי פעולה להכנסת שינויים לשיפור תחומים מגוונים. 
ההכנה במכון נעשית על ידי מי שישבה כחברה בוועדות מכרזים לניהול, מכירה את הדרישות ממנהלי בתי הספר, את הטרמינולוגיה המתאימה, מה נחשב מאוס וטרוויאלי ומה נחשב מעניין ועוצמתי! חשוב לדעת מה להגיד ואיך להציג זאת, לבחור את הפריטים החשובים ביותר, וחשוב לא פחות גם לדעת  מה לא להגיד!
הכנה לשלב המשימות הקבוצתיות: במכון תשבו בקבוצה של שלושה-ארבעה מועמדים לניהול, תקבלו משימה לאינטראקציה קבוצתית לפתרון בעייה מתחום החינוך! 
חשוב לדעת איך להפגין: ביטחון עצמי, יכולת הנהגה, נימוס, יכולת הקשבה והבנה, יכולת ניתוח והבנייה, יכולת עבודה בשיתוף פעולה, יכולת ניתוח מצבים, קבלת החלטות, גישה לפעולה, עבודת צוות, בקרה, הסקת מסקנות, הפקת לקחים, וליצור בולטות משכנעת תוך הפגנת יכולת עבודה בקבוצה, פרגון וכיבוד האחר.
חשוב לא פחות להעלות רעיונות חינוכיים מתאימים למשימה, חדשניים, יעילים וברי ביצוע!


רק במכון למימוש זכויות מורים תתרגלו משימה חינוכית, תשבו עם מועמדים שכולם מתחום החינוך, ותקבלו משוב לא רק על האישיות שנראתה בהתנהגותכם בקבוצה אלא גם על תוכן הדברים שתעלו!
לקבלת טיפים – קראו את המאמרים שכתבתי בנושא, המופיעים באתר
 
 חסכו ריצות ועגמת נפש!  צלצלו: 050-900545
ובואו לפגישה שתעזור לכם להשיג את מבוקשכם עכשיו!


   
​   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדרכה להצלחה במכרזי ניהול ופיקוח, ובמבחני אבני ראשה