אימון אישי- מחליף את מקומם של יועצים ופסיכולוגים: היועצים תפקידם להמליץ לכם על פתרונות בהתאם לתיאוריות תיאורטיות ומחקריות הנשענות על ניסיונם של אחרים. הפסיכולוגים תפקידם "לטפל "בכם ובמקרים מסוימים לשנותכם, בהסתמך על חוויות עבר המשפיעות עליכם לרעה.
אבל אם הנכם יוצאים מנקודת הנחה שאתם יודעים מה טוב עבורכם- האימון יסייע לכם להציף את רצונכם,  לחשוף את כשרונותיכם ויכולותיכם, לגייס משאבים לעזרתכם, לתכנן דרך ולהשיג את מה שמעניין אתכם! דווקא אנשי חינוך שביומיום מלמדים את הילדים, בני הנוער והוריהם מה לעשות כדי להצליח בחיים... על סמך ידע אקדמי, ניסיונם האישי ויעדי משרד החינוך- זקוקים מדי פעם שמישהו מקצועי יסייע בידם לסמן דרכים עצמאיות להשיג את אושרם, ולפעול לפעמים קצת מחוץ לקופסה. לכולנו יש צורך לממש חלומות אישיים שלנו!

במכון נאמן אתכם בשיטתיות ובמקצועית, נסייע לכם לאסוף את כוחותיכם הנפשיים, לגייס את מיומנויותיכם וכישוריכם, נעודד אתכם לרתום אנשים שיעזרו לכם, להשתמש במשאבים העומדים לרשותכם כדי להוציא מעצמכם את המיטב- ולהצליח! נושא האימון עשוי להיות מטרה ביצועית, אך יכול גם להיות מטרה רגשית.
 
התהליך הוא חווייתי, רב עוצמה, משפר את הביטחון העצמי ואת תחושת היכולת, והוא ייזכר כאירוע מכונן בחייכם! אם תלמדו לעשות פריצת דרך בחייכם במישור אחד- תגדילו את המסוגלות שלכם להשיג עוד לעצמכם במישורים נוספים!
 
התהליך כולל כ- 10 מפגשים של פגישות פנים אל פנים או בטלפון (או בסקייפ), אחת לשבוע.
 
אימון לקידום אישי בקריירה- לפעמים אתם עושים את עבודתכם נאמנה ומתוגמלים על ידי הממונה הישיר מבלי שתבקשו. אבל כידוע, זה לא תמיד קורה! וכשזה לא קורה- נדרש מכם לשנס מותניים, לאסוף כוחות וליזום בשני מישורים: בתפקיד- להצטיין ולהתבלט ביוזמות או בפרויקטים מקצועיים בתחום מקצועיותכם, ובאינטראקציה עם מנהלכם- על מנת שיתגמל אותכם בכיוון שמעניין אותכם.
 
אם נתקעתם- זה הזמן לפנות למכון למימוש זכויות מורים כדי להבין מה עלכם לעשות כדי להימצא במקום טוב יותר. ככול שתישארו במקומכם יותר ויותר זמן- כן גדל הסיכוי שעם הזמן תאבדו את תקוותכם לשינוי- וחבל! 
 
החלטת להגיע למכון ולפעול למען קידומך בעבודה? נבחן ביחד אתך את סביבת עבודתך ואת האפשרויות בה. נבחן גם את מכלול האפשרויות לשינוי מקום עבודתך: סיכונים ויתרונות. נבחר ביחד מטרה, נחליט על אסטרטגיה, נבנה תכנית פעולה, נתכנן איך לבצע את המעבר מבלי לסכן את הביטחון התעסוקתי ומבלי להפסיד את זכויותיך. 
 

אימון להקמת עסק עצמאי- מרבית המורים עובדים כל חייהם כשכירים, ומסתפקים במתן שיעורים פרטיים.... "כעצמאיים". יש מי שרוצה לפרוש מהעבודה בבית הספר, אך להמשיך לעסוק בתחום הקרוב למה שעשה כעובד הוראה, ויש מי שמעוניין להעצים את התעסקותו בתחום שעד עכשיו עסק בו כתחביב. כך או כך, המעבר לפתיחת עסק עצמאי מצליח דורש לווי של מאמן ו/או של יועץ ארגוני. בין אם מדובר בסיוע להקמת עסק עצמאי למי שפרש לפנסיה, או לפנסיה מוקדמת, ובין אם מדובר במי שפורש מההוראה בגיל שלפני פנסיה- "במכון למימוש זכויות מורים" תמצאו יד מקצועית מכוונת שתעזור לכם בשלבי ההקמה, במציאת הייחודיות שלכם בעסק, לעמוד בתחרות השוק ולמתג אותו כעסק מצליח!
למורים יש את כל התכונות הנדרשות להצלחה בעסק עצמאי: אחריות, כושר ארגון, שירותיות, מנהיגות, הופעה ייצוגית, התמדה, נחישות, הישגיות, תחרותיות, שיווק עצמי ועוד.

ככלל- מומלץ לפתוח עסק רק בתחום שהנך מומחה בו. עסקים רבים נפתחים ונסגרים כשמקימיהם עוסקים בתחום חדש ולא מוכר להם די! 
 
אימון זוגי, אימון הורים- במכון למימוש זכויות מורים תקבלו סיוע מקצועי שיעזור לכם לפתור את קשייכם בנושאים הקשורים לניהול האינטראקציה הבינאישית והתוך-אישית, בתחומים שמעבר להתמחותכם המקצועית, עם אפשרות להכללת שיקולים הקשורים בזכויות פרופסיונאליות של מורים, וניהול נכון של שינויים מקצועיים העשויים לתרום לשיפור האווירה בבית. 
לעיתים, כדאי להתחיל באימון אישי לכל אחד מהצדדים- ואחר כך לשבת לאימון משותף. כשמדובר בזוגיות- רצוי לעבוד על הביחד ועל הלחוד בתוך אותו תהליך. כשמדובר בהורות- ככול שהילדים קטנים יותר כך יהיה קל יותר להשפיע על התנהגותם באמצעות להורים! לא תמיד מומלץ להפגיש את הילד עם איש המקצוע. וכמובן- אימון לבני זוג ו/או להורים ניתן במכון גם למי שאינו עובד הוראה!
 
אימון ילדים ובני נוער- כל ההורים מחנכים ומלמדים את ילדיהם להתפתח ולגדול על פי דרכם. אלא שבשלב מסוים מפתחים הילדים עולם חברתי משלהם, אמונות והתנהגויות משל עצמם, ולא תמיד ההורים מצליחים לעזור לילדיהם להיות שמחים, להיות מקובלים בחברה, לפתח הרגלי למידה והתנהגות טובים, ולהיות בעלי ביטחון עצמי.
הקושי עולה בעיקר כאשר הילד צריך משהו שגם ההורה מתקשה להשיגו  (למשל: לדעת לבקש עזרה, לדעת לשלוט ברגשות ולא לצעוק, וכד').

יתרון האימון על טיפול פסיכולוגי הוא בכך שהוא עוסק בכאן ובעתיד, אינו מתעכב על כשלונות העבר, הוא קצר מועד, חווייתי, מעצים ודיסקרטי! התהליך עוזר לילדים או לבני הנוער להגיע לשביעות רצון עצמית, לתחושת יכולת, מחזק את ביטחנם העצמי, ומאפשר להם לחוות חוויות של הצלחה.
האימון הוא כלי מצוין להשיג מטרות מורכבות באמצעות הדרכה שיטתית של מאמן.  בשנים האחרונות, השימוש במאמנים בישראל תופס תאוצה. האימון נועד למקד את מחשבותיכם ומאמציכם במה שהכי מעניין ומאתגר אתכםולהביא אתכם לתוצאות שאינכם מצליחים להשיגן ללא התערבות מאמן. האימון נועד לפרוץ דרכים חדשות ולהציבכם במחוזות חדשים שם תוכלו להיות מי שהנכם רוצים להיות. באופן נלווה, מחזק כל אימון את הביטחון העצמי ואת תחושה היכולת האישית.

אימון מנהלים- אין עובד יותר בודד במערכת ממנהל בית ספר, בעיקר כשהוא חדש! מפקחת בית הספר מטעם ממשרד החינוך- תעזור ותייעץ, אבל היא זאת שגם תעריך אותך לקביעות או לפיטורים בסוף השנה! מנהלת מחלקת החינוך בעירייה או במועצה- תשתתף במה שעובר עליך בניהול, אך כל תלונה של ההורים תחריד את מנוחתה, בעיקר אם זו שנת בחירות לרשות העיר.... המנהל המנחה שקיבלת ממשרד החינוך- עוזר, אבל אי אפשר לפתוח הכול בפניו כי הוא נציג מעסיקך! אנשי הצוות שמתחתיך- מצפים ממך לפתור את כל קשיי בית הספר. והחברים ובני זוג אינם תמיד אנשי מקצוע שמסוגלים לעזור למצוא את הכיוון היעיל בתחום המומחיות!
האימון במכון למימוש זכויות מורים נשען על ניסיון רב באימון עם היכרות מעמיקה של מערכת החינוך, חלוקת התפקידים, הבנת הכוחות הפוליטיים, הזכויות והדרישות מהעובדים, חוקי העבודה וההעסקה והדרישות מבפנים ומבחוץ!  כמנהלים- אתם יודעים מה הנכם רוצים! האימון במכון נועד לסייע בידכם לממש זאת!!!


אימון צוותי מורים - הוא דרך מצוינת להקנות לחברי צוות מורים מיומנויות של שיתוף פעולה, העצמה אישית ומקצועית, מוטיבציה, וכל זאת מתוך גישה קוהרנטית לאני מאמין של המנהל. מעבר להשגת המטרה לשמה נערך אימון הצוות (למשל: שיפור הסמכות המורית) התהליך כולל גם העצמת אישית, חיזוק תחושת השייכות ושיתופי הפעולה, העלאת הגאווה המקצועית ומסירות למקום העבודה ולתפקיד. טלפנו עכשיו: 050-9005452  להתראות,
דר' ניצן ברוקס

 

המלצות:

א.
היי ניצן...אני מאוד שמחה לשמוע על ההתקדמות של בתי... ניכר עליה השינוי האדיר ובכלל- כל התהליך שהיא עוברת ..לא האמנתי שיכול להשפיע עד כדי כך. תמיד אמליץ עלייך בחום...רק תאמרי לי היכן לשתף... ה.א

*שלום ניצן, אשתף אותך בדבר טוב. בני ... סיים תואר ראשון ב... חלוקת תארים במאי. הוא עשה זאת!!! ואני כאמא מתמוגגת. תודה על ההכוונה והכלים שנתת לו שהביאו אותו עד הלום. א.ש

*שלום ניצן, רציתי לספר לך, שנה אחרי האימון, שיש לי זוגיות חדשה מדהימה, קנינו דירה מעוצבת במגדל המגורים שנבנה ב...ואנו מתכוונים לעבור לגורשם מספטמבר. אז תודה רבה שנתת לי את האומץ להחליט ולשנות, ולסיים זוגיות לא מספקת, ולהעיז לצאת לפגישות מאתרי ההיכרויות. זכיתי בחבר מקסים...עולם אחר..ושוב תודה רבה.

                                                                                          ק.ד.
__________________________________________________________________________


                                     
ניצן שלום
אני רוצה להודות לך על סדרת מפגשי האימון המדהימה שערכת לי.
מעבר לאכפתיות שלך, הסגנון המיוחד הציורי, המוחשי והאמיתי שלך יצר פלטפורמה למסירת מסרים ותרגול באווירה חופשית אך אפקטיבית.
במהלך האימון עזרת לי להציף את המניעים הבסיסיים שלי ולתרגם את סימני הדרך לשפת הביצוע, כדי להתקדם בעזרתם לקראת ההגשמה.
למדתי ממך טכניקות מעשיות לזיהוי, הערכה ויציאה בדרך לקראת החזון, ואני הפנמתי כי השינוי תלוי בי ולא באחרים ובסביבה.
אני מרגיש שבעקבות האימון התחזקתי, אני ממוקד יותר בכיוון החיים שלי, ואני יודע להתמודד טוב יותר עם המכשולים המאיימים להטעות ולמנוע התקדמות לקראת החזון האמיתי.

תודה רבה
                                                                        ר.ע.


___________________________________________________________________________________________________________


שלום ניצן
ברצוני להודות לך בתום עשרה מפגשי אימון על התפנית המשמעותית שנכנסה לחיי!
אם הייתי יודעת שעומד לחול כזה שינוי לא הייתי מחכה שנה בהיסוסים, עד שהסכמתי להגיע אליך עם אמי. 

בזכותך קיבלתי את האומץ לסיים מערכת יחסים עלובה עם חבר שעשה טובה כשהיה בא, והיכרתי דרך האינטרנט חבר מקסים שרק לחשוב עליו גורם לי לחייך מאוזן לאוזן. 

בזכותך למדתי לראות שכן מעריכים אותי במקום העבודה, וגם אם מעירים לי שלא בצדק- היום יש לי את הכלים לענות ולהעמיד את האחרים במקומם ולהישאר איתם ביחסי עבודה תקינים.

אפילו שמלות התחלתי ללבוש בזכותך, ואפילו באדום, ואני מרגישה שהצלחתי להשתחרר מהפרדיגמות שהגבילו אותי בעבר.

נתת לי מתנה לכל החיים- ביטחון עצמי, והכרתי את בן זוגי המקסים- ועל כך אזכור אותך לתמיד!
אוהבת
                                      ה. א. 
                                                                                                  
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                          
                                                                                                           
לדר' ניצן שלום רב

אני רוצה להודות לך על סדרת מפגשי האימון המדהימה שערכת לי.
מעבר לאכפתיות שלך, הסגנון המיוחד הציורי, המוחשי והאמיתי שלך יצר פלטפורמה למסירת מסרים ותרגול באווירה חופשית אך אפקטיבית.
במהלך האימון עזרת לי להציף את המניעים הבסיסיים שלי, ולתרגם את סימני הדרך לשפת הביצוע, כדי להתקדם בעזרתם לקראת ההגשמה.
למדתי ממך טכניקות מעשיות לזיהוי, הערכה ויציאה בדרך לקראת החזון, ואני הפנמתי כי השינוי תלוי בי ולא באחרים ובסביבה.
אני מרגיש שבעקבות האימון התחזקתי.
אני ממוקד יותר בכיוון החיים שלי, ואני יודע להתמודד טוב יותר עם מכשולים המאיימים להטעות ולמנוע התקדמות לקראת החזון האמיתי.
תודה רבה
                                          ט.י.
                                             
__________________________________________________________________
 
 


תודות והמלצות ממורים שהכנתי לקורס מנהלים של אבני ראשה:

  ניצן יקרה
      כעת סיימתי את הראיונות.
      היה לי ממש טוב...בזכותך!!!
      חד משמעי.
      על כל השאלות שנשאלתי עברנו יחד.
      היית לי ממש לעזר ואני שמחה שנפגשנו.
      כל שקל היה שווה את השקט הנפשי שלי,
      לארגן דברים, למצוא את המילים הנכונות,
      ולקבל ממך כל כך הרבה פרגונים. 
     תודה על הכול.
                                                  ח.ט.

_________________________________________________________________

    היי ניצן, מה שלומך?
    רציתי לבשר לך שהתקבלתי לאבני ראשה.
    תודה רבה לך על הכנה מעולה.
                              
                                                   ח.א.

___________________________________________________________________
    היי ניצן ערב טוב,
    רוצה לבשר לך בהתרגשות שהתקבלתי לאבני ראשה
    מודה לך מאוד על ההכנה,
    שתהיה לך חופשה נעימה,
    אני מאמינה שעוד ניפגש

                                           ש.ג.

______________________________________________________________________
                           

         שלום ניצן
         לא תאמיני - הודיעו לי היום שהתקבלתי לקורס של אבני ראשה!!!!
         אני ממש מודה לך על הלווי הצמוד לאורך כל הדרך:
         איך עברת איתי בסבלנות על כל תשובה ותשובה שעניתי בשאלון הביוגרפי- ותיקנת לי את התשובות!
         איך ישבנו ביחד והורדת לי כל כך הרבה משפטים שתכננתי להגיד בראיונות האישיים, ותחת זאת מיקדת           אותי בעיקר, וגרמת לי להבין מהן נקודות החוזק שלי, שבאמצעותן אני צריכה לשכנע את האחרים לבחור           בי!
         איך הדרכת אותי בסימולציות להיות מובילה ולהתבלט באלגנטיות בקבוצה!
       
        אני לא מאמינה!
        אני לא חושבת שהייתי מצליחה להתקבל בלעדייך!
         תודה רבה רבה. 
                                                         א.ש

__________________________________________________________________________________________________


      צהרים טובים ניצן 
      בשמחה רבה קיבלתי הודעה שהתקבלתי לקורס מנהלים.
      תודה רבה על ההכנה המצוינת.
      אשמח לספר עליך ולהמליץ לחברות ולחברים שלי.
      נשתמע וניפגש שוב לקראת מכרזי הניהול
      להתראות,
                                                             כ.מ.

____________________________________________________________________

 
            אימון